Polskie wioślarki mistrzyniami Europy!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 14:00
Czwórka podwójna w składzie Katarzyna Zilmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska oraz Marta Wieliczko zdobyła złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w Glasgow.
Agnieszka Kobus i Maria Springwald w studiu Czwórki
Agnieszka Kobus i Maria Springwald w studiu CzwórkiFoto: Darek Matyja

Polki w znakomitym stylu sięgnęly po mistrzostwo. Wpłynęły na metę ze zdecydowaną przewagą nad wszystkimi rywalkami. Wywalczyły tym samym jeden z trzech polskich medali w sobotę.

Brąz wywalczyła też kobieca czwórka bez sternika w składzie: Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Olga Michalkiewicz oraz Joanna Dittman.

Na podium stawali także panowie. Brązowe medale wywalczyli wioślarze czwórki podwójnej (Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski).

Sukcesy skomentował dla Czwórki medalista olimpijski Michał Jeliński - posłuchajcie jego wypowiedzi we fragmencie Wiadomości Czwórki.

***

100 kilometrów na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, czyli 20 biegów pięciokilometrowych.

Poranny przegląd sportowy - 3 sierpnia 2018.

Popołudniowy przegląd sportowy - 3 sierpnia 2018.