Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 11 sierpnia 2018.
JustynaŚwięty-Ersetic
JustynaŚwięty-Ersetic Foto: Darek Matyja/Polskie Radio

Trzy złote medale wywalczyli w sobotę polscy lekkoatleci podczas mistrzostw Europy w Berlinie. Zaczęła Justyna Święty-Ersetic, która wygrała bieg na 400 metrów. Na 800 metrów w rywalizacji panów po raz trzeci z rzędu złoto mistrzostw Europy wywalczyl Adam Kszczot. Na zakończenie dnia kolejny tytuł mistrzowski dołożyła Justyna Święty-Ersetic - tym razem w sztafecie 4x400 metrów, w której pobiegły też Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Patrycja Wyciszkiewicz.

To koniec sukcesów polskich sportowców. Rywalizująca w kategorii do 63 kilogramów Agata Ozdoba-Błach zajęła trzecie miejsce w zawodach Grand Prix w judo w Budapeszcie.

Więcej informacji ze sportowych aren w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia, które przygotował Norbert Michalak.

***

W australijskim Sydney zakończyły się mistrzostwa świata w rugby na wózkach. Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce w turnieju.

Ostatni etap wygrał Brytyjczyk Simon Yates, co dało mu drugie miejsce w generalce.