Kajetanowicz piąty, Pieniążek szósty

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 15:30
Kajetan Kajetanowicz zajął piąte miejsce w klasyfikacji WRC 2 Rajdu Niemiec. Na szóstej pozycji w tej samej klasie rajd ukończył Łukasz Pieniążek.
Łukasz Pieniążek
Łukasz PieniążekFoto: Arkadiusz Modliński

ΛKajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiestą z pilotem Maciejem Szczepaniakiem ukończył rywalizację na trasach w Niemczech na 13. pozycji w klasyfikacji generalnej. Tuż za nim, podobnie jak w WRC 2, był Łukasz Pieniążek z pilotem Przemysławem Mazurem (Skoda Fabia).

Posłuchajcie, co na mecie rajdu powiedział Łukasz, który ostatniego dnia awansował o jedną pozycję w kasyfikacji generalnej.

Cały 36. Rajd Niemiec wygrał Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris). Drugi był Francuz Thierry Neuville (Hyundai i20), a podium uzupełnił Fin Esapekka Lappi (Toyota Yaris). W klasyfikacji WRC 2 najszybszy był Czech Jan Kopecky.

***

Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach zajęła szóste miejsce w mistrzostwach świata.

Piotr Tarnacki został po raz ósmy mistrzem świata w żeglarskiej klasie micro.

Sportowe podsumowanie dnia - 18 sierpnia 2018.