Wielki sukces Igi Świątek! Polka wygrała na Węgrzech

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 13:30
Iga Świątek wygrała w Budapeszcie turniej ITF o puli nagród 60 tysięcy dolarów. To największy suckes w seniorskiej karierze 17-letniej Polki.
Tomasz i Iga Świątek
Tomasz i Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

W sobotnim finale węgierskiego turnieju Iga Świątek pokonała Ukrainkę Katarinę Zawatską 6:2, 6:2. Osiągnęła tym samym największy sukces w karierze i zdobyła ważne punkty do rankingu WTA. Za wygraną w Budapeszcie dostanie ich aż 80, a to powinno pozwolić na awans o niemal 70 miejsc. Przed rozpoczęciem turnieju na Węgrzech Świątek była 298. rakietą świata.

"Skoki rankingowe są ważne, bo dzięki nim to zawodniczka może wybierać imprezy, w których chce zagrać. Nie musi się obawiać, że nie załapie się do drabinki turniejowej" - tak trener i komentator tenisa Lech Sidor podsumował osiągnięcie 17-letniej tenisistki z Warszawy.

Posłuchajcie jego wypowiedzi we fragmencie Wiadomości Czwórki.

Wygraną z Katariną Zawatską Iga Świątek "zrewanżowała" się Ukraince, za półfinałową przegraną Mai Chwalińskiej.

***

Poranny przegląd sportowy - 31 sierpnia 2018.

Maja Chwalińska skreczowała w ćwierćfinale z powodu kontuzji nogi. Iga Świątek gra o finał.

Popołudniowy przegląd sportów - 31 sierpnia 2018.