Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 1 września 2018.
Żużel
ŻużelFoto: Darek Matyja

Nie ma mocnych na polskich żużlowców. Polacy pokonali drużynę Reszty Świata 46:44 w towarzyskim spotkaniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Najwięcej punktów dla "Biało-czerwonych" zdobył Maciej Janowski. Rekord toru ustanowił Janusz Kołodziej - 63,54 s. Żużel powrócił na Stadion Śląski po 15 latach przerwy.

Nie tak kibice Ślaska Wrocława wyobrażli sobie dziesijeszych wieczór. Ich zespół na własnym stadionie przegrał z Wisłą Kraków 0:1. Dla wrocławian było to trzecie spotkanie na własnym stadionie bez strzelonej bramki. Krakowianie wygrali trzeci raz z rzędu. W innym sobotnim spotkaniu Arka Gdynia zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 2:2.

W Bundeslidze Robert Lewandowski strzelił gola i miał asystę, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe VfB Stuttgart 3:0 w meczu 2. kolejki. Kapitan reprezentacji Polski pokonał bramkarza gospodarzy w 62. minucie, a 14 minut później asystował, zagrywając piłkę piętą, przy bramce Thomasa Muellera. Bayern i Wolfsburg mają po 6 punktów i są na czele tabeli.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie, m.in. o święcie tenisa stołowego i kolarskim wyścigu Vuelta a Espana.