AMŚ: Cztery medale polskich sztangistów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 19:00
W Białej Podlaskiej zakończyły się akademickie mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Reprezentanci Polski wywalczyli w imprezie cztery medale w dwuboju - trzy srebrne i jeden brązowy.
Monika Dzienis na pomoście w Białej Podlaskiej
Monika Dzienis na pomoście w Białej PodlaskiejFoto: Paweł Skraba

Pierwszy medal dla biało-czerwonych wywalczyła w piątek Monika Dzienis, która zajęła drugie miejsce w kategorii 58 kg. Wrocławianka wygrała rwanie wynikiem 86 kg, ale w podrzucie nie udało jej się utrzymać prowadzenia. Również w piątek na drugim miejscu ukończył rywalizację w kategorii 69 kilogramów Szymon Rotnicki. Podobnie jak Dzienis, Rotnicki wygrał rwanie, ale wynik w podrzucie dał mu czwartą lokatę, co finalnie skończyło się srebrem w dwuboju.

Posłuchajcie wypowiedzi naszych medalistów.

W sobotę w Białej Podlaskiej na podium wskoczyli Szymon Sówka i Mateusz Sowa. Sówka zajął trzecie miejsce w kategorii do 94 kg. Sowa został wicemistrzem świata w kategorii do 85 kg. Był to dla niego niespodziewany sukces - posłuchajcie fragmentu Wiadomości Radiowej Czwórki z wypowiedzią srebrnego medalisty AMŚ.

Oprócz wspomnianych krążków "Biało-czerwoni" wywalczyli jeszcze kilka "małych' medali w podrzucie lub rwaniu.

***

Robert Grzędowski

Bartosz Idzikowski i Jakub Caban o nowym sporrcie polegającym na jak najszybszym wyjściu z zamknietego pokoju.

Grzegorz Kucieński o zawodach kończących cykl rywalizacji Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018.

Popołudniowy przegląd sportowy - 21 września 2018.