Polacy zaczynają Rugby Europe Trophy od wygranej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 17:00
Reprezentacja Polski w rugby zmierzyła się dziś na wyjeździe z Czechami w pierwszym meczu nowego sezonu Rugby Europe Trophy. "Biało-czerwoni" wygrali ten mecz 41:22.
Starcie formacji młyna w rugby
Starcie formacji młyna w rugbyFoto: Robert Grzędowski

Mecz Czechy-Polska w Zlinie otworzył nowy sezon "piętnastkowego" Rugby Europe Trophy. W rozgrywkach zagrają jeszcze Litwa, Szwajcaria, Holandia oraz Portugalia lub Rumunia. Zdaniem trenera "Biało-czerwonych" Duaine'a Lindsaya naszą kadrę stać nawet na miejsce w czołowej dwójce na zakończenie sezonu.

15. Krystian Pogorzelski

Posłuchajcie, co o polskim składzie powiedział Czwórce trener Duaine Lindsay.

Reprezentacja Polski rozpoczęła mecz bardzo dobrze. Szybko objęła i stopniowo podwyższała prowadzenie. Najwyższą przewagę Polacy osiągnęli przy stanie 24:0. Tak duża różnica obudziła Czechów, którzy zaczęli grać nieco lepiej. Wykorzystali błędy Polaków i zmniejszyli przewagę przed końcem pierwszej połowy. Na przerwę drużyny zeszły przy stanie 24:7 dla Polski.

W drugiej połowie Czesi dalej napierali, a Polacy starali się grać kontratakiem. Taka gra przyniosła skutek w postaci kolejnych przyłożeń dla obu reprezentacji. Ostatecznie mecz zakończył się podwójnym sukcesem naszej drużyny - oprócz zwycięstwa wynik 41:22 dał punkt bonusowy za dużą liczbę przyłożeń. Nic dziwnego, że Mateusz Plichta był po meczu zadowolony z postawy swojej i kolegów.

Posłuchajcie, co powiedział Czwórce po zakończeniu spotkania.

Rugby Europe Trophy to trzeci poziom w europejskich rozgrywkach międzynarodowych, po zamkniętym Pucharze Sześciu Narodów i Rugby Europe Championship.