Polacy bez medali AMŚ w cheerleadingu

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 08:00
W Łodzi odbyły się już drugie w tym roku akademickie mistrzostwa świata. Po rywalizacji w unihokeju przyszedł czas na zawody cheerleadingu. Reprezentanci Polski nie wywalczyli medali, ale z zawodnicy i organizatorzy są zadowoleni z imprezy.
Uczestniczki mistrzostw
Uczestniczki mistrzostwFoto: Paweł Skraba

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Świata w Cheerleadingu był AZS Politechniki Łódzkiej. Na obiekcie Zatoki Sportu rywalizowali specjaliści dyscypliny z 13 krajów. Posłuchajcie, co o przygotowaniu imprezy powiedział sekretarz generalny AZS, Dariusz Piekut.

Najlepszą reprezentacją rozgrywanych w Łodzi mistrzostw okazała się Japonia. Goście z dalekiego wschodu zdobyli aż pięć złotych medali. Polacy nie wskoczyli na podium w żadnej z 16 konkurencji, ale zebrali niezbędne doświadczenia w światowych zawodach tej młodej dyscypliny.

W 2018 roku odbyły się w Polsce łącznie trzy światowe imprezy mistrzowskie dla sportowców-studentów. Zawody w unihokeju i cheerleadingu zorganizowano w Łodzi. W Białej Podlaskiej odbył się czempionat w podnoszeniu ciężarów.

***

Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała wygrali pierwsze dwa mecze podczas rozgrywanego na Łotwie turnieju fazy Main Round Ligi Mistrzów. Zwycięzca czterozespołowej grupy awansuje do Elite Round, a więc do najlepszej szesnastki rozgrywek.

W argentyńskim Buenos Aires rozpoczynają się dziś trzecie letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. W zawodach weżmie udział niemal 4000 sportowców poniżej 18 roku życia, w tym 69-osobowa reprezentacja Polski.

Sportowe podsumowanie dnia - 6 października 2018.