MIO: Polski medal na pływalni

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 11:30
Jakub Kraska zdobył srebrny medal III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Polak był drugi w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.
Jakub Kraska
Jakub KraskaFoto: facebook Jakub Kraska

Medal Kraski był jedym polskim podium w 7. dniu igrzysk. Polak uzyskał rezultat 49.26 sek. i przegrał z Rosjaninem Andriejem Minakowem zaledwie o 0.03 sek. To drugi medal Kraski w Buenos Aires. Wcześniej ten zawodnik zdobył brąz z kolegami ze sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym.

Posłuchajcie jak Kuba ocenił swoje występy w Argentynie.

W piątek zakończyła się rywalizacja pływaków na olimpijskim basenie. Trwa walka o medale w innych dyscyplinach. Igrzyska w Buenos Aires potrwają do 18 października.

***

Robert Grzędowski

Popołudniowy przegląd sportowy - 12 października 2018.

Adrian Duszak zdobył brązowy medal rozgrywanych w Reims mistrzostw świata w teqballu.

Reprezentacja Polski w curligu rozpocznie dziś grę w mistrzostwach świata drużyn mieszanych. Impreza odbywa się w kanadyjskiej Kelownie.