Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 08:11
Kamil Kasperczak wraz z Hiszpanką Laurą Heredią zdobyli brąz.
Maskotka Igrzysk Pandi
Maskotka Igrzysk "Pandi"Foto: materiały prasowe

Kolejny medal Polaka na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Dorobek medalowy polskiej ekipy powiększył się o brąz Kamila Kasperczaka wywalczony do spółki z Laurą Heredią. Polak i Hiszpanka zajęli trzecie miejsce w sztafecie drużynowych w pięcioboju nowoczesnym.

Posłuchajcie jak Kamil opisuje rywalizację i tłumaczy dlaczego startował w parze z Hiszpanka a nie z Polką.

Dotychczas na koncie naszej reprezentacji znalazły się: srebrny medal Jakuba Kraski w pływackim wyścigu na 100 m st. dowolnym oraz brązowe krążki – pływaków: Jana Kałusowskiego na 200 st. klasycznym, sztafety chłopców 4x100 m st. zmiennym oraz lekkoatlety Gracjana Kozaka w rzucie dyskiem. Ponadto – Iga Świątek miała udział w zdobyciu złotego medalu przez polsko-słoweński debel tenisistek.

Polskie pięściarki Zofia Stachowiak i Daria Parada wywalczyły złote medale mistrzostw Europy juniorek w rosyjskiej Anapie. Stachowiak, w finale kategorii do 70 kilogramów, pokonała Irlandkę Lisę O’Rourke 3:2. Parada wygrała z Rosjanką Margaritą Zujewą 5:0 w finałowej walce kategorii do 75 kg. Srebrne medale zdobyły Martyna Jancelewicz (80 kg) i Oliwia Toborek (+80 kg), a brąz wywalczyła Karolina Ampulska.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Poranny przegląd sportowy - 16 października 2018.

Popołudniowy przegląd sportowy - 16 października 2018.