Dawid Godziek mistrzem X-Games w BMX Dirt

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 22:00
Sukces polskiego zawodnika podczas najbardziej prestiżowych zawodów sportów ekstremalnych X-Games.
Dawid Godziek w akcji
Dawid Godziek w akcjiFoto: facebook.com/dgodziek/

Tego jeszcze nie było. Polak - Dawid Godziek został mistrzem X-Games zwyciężając w konkurencji w BMX Dirt. W rowerowym freestyle'u nie dokonał wcześniej tego żaden inny reprezentant Polski. Tylko Teddy'emu Błażusiakowi udało się w 2013 roku zwyciężyć w motocyklowym enduro crossie.

Zobaczcie przejazd Dawida Godźka w Sydney.

W Sydney Dawid Godziek rywalizował z najlepszymi zawodnikami świata. Tor w Australii był bardzo trudny, a mimo to Polak wykonał swoje najlepsze tricki. 24-letni polski rider złoto zapewnił sobie już w pierwszym przejeździe, pewnie lądując twistera na pierwszej hopie, następnie double tailwhip i cashrolla na ostatniej skoczni. Za co dostał ocenę - 90,33 punktu. Srebro zdobył Kyle Baldock, który miał notę o ponad 4 punkty niższą.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

Igor Tracz i jego suczka o imieniu Pussy wygrali mistrzostwa świata w bikejoringu i już myślą o kolejnych startach.

Polska drużyna zajęła w piątek 7. miejsce, w sobotę indywidualnie 7. był Arkadiusz Drozdek.

Team Czech wygrał zorganizowany w Warszawie Słowiański/Bałtycki Turniej Siódemek Roller Derby. W zawodach rywalizowały drużyny z Czech, Łotwy, Rosji i Polski.