12 bramek w niedzielnych meczach Ekstraklasy

Sportowe podsumowanie dnia - 21 października 2018.
  • Sportowe podsumowanie dnia - 21 października 2018
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Robert Grzędowski

Legia Warszawa zremisowała z Wisłą Kraków 3:3 (2:0) w meczu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Mistrzowie Polski prowadzili do przerwy po golach Dominika Nagy'a i Carlitosa. W drugiej połowie krakowski zespół zdobył trzy bramki w pięć minut - dwa razy do siatki trafił Jesus Imaz, a raz - Martin Košťál (58'). W 90. minucie drugiego gola strzelił Carlitos, ustalając wynik spotkania. We wcześniejszym niedzielnym meczu Zagłębie Lubin zremisowało z Wisłą Płock również 3:3 .

Fin Kimi Raikkonen wygrał wyścig o Grand Prix Stanów Zjednoczonych - 18. rundę mistrzostw świata Formuły 1. Mistrz świata z 2007 roku odniósł pierwsze zwycięstwo od ponad czterech lat. Drugie miejsce zajął Holender Max Verstappen, a trzecie - prowadzący w klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton. Brytyjczyk nie może być jeszcze pewny zdobycia tytułu.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Robert Grzędowski

Polska drużyna zajęła w piątek 7. miejsce, w sobotę indywidualnie 7. był Arkadiusz Drozdek.

Team Czech wygrał zorganizowany w Warszawie Słowiański/Bałtycki Turniej Siódemek Roller Derby. W zawodach rywalizowały drużyny z Czech, Łotwy, Rosji i Polski.

Siedmiolatkowie z dziewięciu drużyn rywalizowali dziś w Warszawie podczas turnieju Deyna Warsaw Cup 2018. Jak przekonują organizatorzy, nie chodziło tylko o zwycięstwo, a o dobrą zabawę i wychowanie w sportowym duchu.