Panczeniści wrócili na Arenę Lodową

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 18:00
W Tomaszowie Mazowieckim trwają mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach.
Podium mistrzostw Polski na 1500 metrów
Podium mistrzostw Polski na 1500 metrówFoto: Robert Grzędowski

W piątek na torze w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się konkurencje 500 metrów kobiet i mężczyzn oraz 3000 kobiet i 5000 metrów mężczyzn.

Rywalizację na najkrótszym dystansie zdominowali zawodnicy trenujący w ramach grupy "sprint" utworzonej w reprezentacji Polski. Wśród kobiet najszybsza była Kaja Ziomek, drugie miejsce zajęła Andżelika Wójcik, a trzecie - Karolina Bosiek. Na najwyższym stopniu podium wsród mężczyzn stanął Artur Waś, drugi był Artur Nogal, a brąz wywalczył Piotr Michalski.

Sobota oznaczała walkę o medale na dystasie 1500 metrów oraz w biegach masowych. Złote medale w tej pierwszej konkurencji padły łupem doświadczonych faworytów - Natalii Czerwonki i Zbigniewa Bródki. Do Czerwonki na podium dołączyły Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka. Zbigniew Bródka wygrał z Sebastianem Kłosińskim i Adrianem Wielgatem.

Posłuchajcie wypowiedzi mistrza w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

Bieg masowy przyniósł kolejny medal - tym razem złoty - Karolinie Bosiek. Druga była Magdalena Czyszczoń, a trzecia - Natalia Czerwonka. Wśród mężczyzn wygrał Marcin Bachanek, srebro dla Zbigniewa Bródki, a brąz dla Patryka Wójcika.