Wygrane polskich klubów w europejskich pucharach

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 07:55
Poranny przegląd sportowy - 1 listopada 2018.
Koszykówka - zdjęcie ilustracyjne
Koszykówka - zdjęcie ilustracyjne Foto: foter.com/slgckgc

Dobre występy polskich drużyn w europejskich pucharach... w koszykówce i siatkówce.
Koszykarze Arki Gdynia pokonali w Pucharze Europy francuski Limoges 87:78.
Także w Pucharze Europy koszykarek możemy się cieszyć ze zwycięstwa naszej drużyny.
Energa Toruń pokonała we własnej hali zwycięzcę poprzedniej edycji rozgrywek Galatasaray Stambuł i to bardzo wysoko 77:55.

Grające w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń siatkarek łodzianki z Grota Budowlanych pokonały we własnej hali mistrza Węgier - Bekescsabai Roplabda. Kolejne sety wygrywały coraz łatwiej - do 23, 20 i 17 i skończyło się szybkim 3:0.
Aby awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzyń trzeba jeszcze pokonać jednego rywala -  będzie to Jedinstvo Brcko z Bośni i Hercegowiny lub francuska Miluza.

W piłkarskim Puchar Polski rozegrano w środę rozegrano 8 meczów 1/16 tych rozgrywek i nie obyło się bez niespodzianek. Trzecioligowa Wisła Sandomierz wyeliminowała bowiem pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko Biała, zwyciężając po dogrywce 3:2.
Dogrywka była tez potrzebna w spotkaniu GKS-u Katowice z Jagiellonią Białystok.
Wicelider ekstraklasy okazał się lepszy, a gola decydującego o awansie zdobył z karnego w doliczonym czasie gry dogrywki - Guilherme i Jagiellonia wygrała 1:0.

Środowe mecze Pucharu Polski
Wisła Sandomierz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 po dogrywce (1:0, 2:2)
Legionovia Legionowo - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)
Polonia Środa Wielkopolska - Odra Opole 0:1 (0:0)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Wisła Puławy - Rozwój Katowice 0:1 (0:1)
Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 2:7 (1:4)
GKS Bełchatów - Miedź Legnica 0:1 (0:0)
GKS Katowice - Jagiellonia Białystok 0:1 po dogrywce (0:0)

Dziś o 22:00 w Meksyku polscy piłkarze po amputacjach rozegrają bardzo ważny mecz.
Mistrzostwa świata w amp futbolu wkroczyły już w fazę pucharową a w 1/8 finały nasi zawodnicy trafili na rewelacyjnie spisujące się w tym turnieju Haiti, które pokonało już m.in.  2:0 Hiszpanię.

Poranny przegląd sportowy - 31 października 2018.

Paweł Fajdek w czwórkowej "Strefie sportu" - nie tylko o rzucie młotem.