Puchar Mistrzów: szóste i dziewiąte miejsce GRU

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 14:00
Żeńska drużyna BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski zajęła szóste, a męska dziewiąte miejsce podczas europejskiego Pucharu Mistrzów w plażowej piłce ręcznej. Turniej odbył się we włoskiej Catanii.
  • Roksana Szymańska i Jan Dobrowolski podsumowują turniej w Katanii
  • Martyna Matysek po ostatnim meczu w Pucharze Mistrzyń
BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski
BHT GRU JUKO Piotrków TrybunalskiFoto: facebook BHT GRU

Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego to mistrz Polski zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Obie drużyny pojechały więc na Sycylię, by zagrać w Pucharze Mistrzów, ale tam nieco lepiej poszło żeńskiej ekipie.

Panie wygrały dwa mecze grupowe i awansowały do ćwierćfinału zawodów. Na tym etapie przegrały jednak z Hiszpankami z Playa Algeciras i pozostała im walka o miejsca 5-8. "Mały półfinał" przeciwko Niemkom z Strandgefluster Minden udało się wygrać 2:1. W bezpośrednim starciu o piątą pozycję lepsze od piotrkowianek okazały się jednak zawodniczki Westsite Amsterdam, które wygrały też wcześniej mecz grupowy z mistrzyniami Polski.

Męska drużyna GRU zajęła w swojej grupie trzecie miejsce, co skutkowało dalszą grą o pozycje 9-12. W tej fazie turnieju piotrkowianie wygrali dwa mecze i zajęli dziewiąte miejsce w Pucharze Mistrzów.

***

Robert Grzędowski

Plażowe piłkarki ręczne GRU JUKO dzielnie walczą na Sycylii w Pucharze Mistrzyń.

Sportowe podsumowanie dnia - 3 listopada 2018.

Reprezentacja Polski w rugby pokonała Litwę 33:0 w swoim drugim meczu sezonu Rugby Europe Trophy. Polacy są liderami rozgrywek.