Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 17:10
Popołudniowy przegląd sportowy - 9 listopada 2018.
Podnoszenie ciężarów
Podnoszenie ciężarówFoto: Wikipedia

Arkadiusz Michalski zdobył brązowy medal w kategorii do 109 kilogramów podczas mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w Aszchabadzie. To pierwszy medal reprezentacji Polski na tych mistrzostwach. Polak po rwaniu zajmował dopiero 15. miejsce z wynikiem 175 kilogramów. W podrzucie uzyskał jednak 228 kilogramów, co było drugim wynikiem w tej konkurencji. Złoty medal wywalczył Ormianin Simon Martirosjan, który w dwuboju osiągnął 435 kilogramów.

Judoczka Agata Perenc zajęła trzecie miejsce w zawodach cyklu Grand Prix, które rozgrywane są w Taszkencie. Polka rywalizująca w kategorii do 52 kg w eliminacjach pokonała reprezentantkę gospodarzy Zukhrakhon Mamurjonovą, a w ćwierćfinale wygrała z Betiną Temelkovą z Izraela. W walce o finał Perenc przegrała ze Szwajcarką Evelyne Tschopp. W pojedynku o brązowy medal pokonała Węgierkę Rekę Pupp.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Leszek Naziemiec wyrusza na ekstremalne zawody pływackie u wybrzeży Antarktydy.

Marzenia o igrzyskach olimpijskich Sylwii Smolarek.