Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 08:01
Poranny przegląd sportowy -13 listopada 2018.
Wiesław Kmiecik, Karolina Gąsecka i Roman Derks
Wiesław Kmiecik, Karolina Gąsecka i Roman DerksFoto: facebook Romana Derksa

Kolejny rekord kraju w łyżwiarstwie szybkim ustanowiono w tomaszowskiej Arenie Lodowej. Na nietopowym dla kobiet dystansie - aż 10 metrów, próbę ustanowienia nowego rekordu podjęła 19-letnia Karolina Gąsecka. Próba zakończyła się powodzeniem i nowy rekord kraju na tym dystansie to 16 minut 27 sekund i 45 setnych. Forma Karoliny cieszy gdyż jej  nowy rekord jest aż o minutę i 20 sekund lepszy od poprzedniego, ustanowionego ponad 6 lat temu przez  Martynę Oficjalską.

W Londynie trwa tenisowy turniej Masters - ATP Finals. W grze pojedynczej Polaków nie ma, ale za to w podwójnej mamy polskiego reprezentanta - Łukasza Kubota.
Wczoraj Polak i grający z nim w parze Brazylijczyk Marcelo Melo przegrali swój pierwszy mecz grupowy z amerykańskim deblem Mike Bryan i Jack Sockiem 3:6, 6:7
Natomiast w grze pojedynczej ze zwycięstw mogą się cieszyć Serb Novak Djoković, który pokonał Amerykanina Johna Isnera 6:4, 6:3 oraz Niemiec Alexander Zverev - ten  zwyciężył Chorwata Marina Cilica 7:6, 7:6.

Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin awansowały do 1/8 finału pucharu Challenge. Wczorajszy mecz z HIFK Helsinki można nazwać mianem "zwycięskiego remisu". Nasz zespół zremisował bowiem 21:21, ale dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu z fińskim rywalem to Polki awansowały dalej.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Paweł Karpiński czterokrotnie stawał na podium ME w tańcu na wózkach.