Trzy brązowe medale Polaków w MUE

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 09:00
Polscy pięściarze przywiozą trzy brązowe medale z rozgrywanych w Hiszpanii Mistrzostw Unii Europejskiej. Miejsce na podium w Valladoid wywalczyli Jakub Słomiński, Radomir Obruśniak i Filip Wąchała.
Filip Wąchała
Filip WąchałaFoto: facebook Filipa Wąchały

Wszyscy trzej wspomnieni pięściarze dotarli do półfinałów swoich kategorii wagowych. Na tym etapie musieli jednak uznać wyższośc rywali i zadowolić się brązowymi medalami. Jakub Słomiński przegrał w kategorii 49 kg z Gruzinem Sakhiłem Alakvedrovim. Walczący w kategorii 60 kg Radomir Obruśniak nie dał rady Francuzowi Sofiane Oumiha. Filip Wąchała z kategorii 69 kg nie sprostał natomiast Hiszpanowi Youbie Sissokho Ndiaye.

Filip opowiedział nam o tym pojedynku. Jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Radiowej Czwórki.

Posłuchajcie też jak Radek Obruśniak opowiada o niespodziewanym zakończeniu swojej walki.

***

Robert Grzędowski

4 polskie pięściarki walczyły w sobotę w New Delhi. Dwie wygrały swoje walki, dwie - przegrały.

Sportowe podsumowanie dnia - 17 listopada 2018.

Aleksandra Rudzińska zakończyła niezwykle udany dla siebie sezon 2018. Polka została między innymi mistrzynią świata we wspinaczce na czas.