Bayern pokonał Benfikę 5:1 w Lidze Mistrzów.
  • Skra przegrała, Bayern wygrał, Lewandowski strzelił 2 gole
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Darek Matyja

Po dwóch setach meczu z rosyjskim Fakiełem Nowy Urengoj w drugiej serii fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata, PGE Skra Bełchatów prowadziła 2:0, a w trzeciej partii 19:12. To jednak nie wystarczyło aby zwyciężyć. Polski klub przegrał tę partię 28:30. Kolejny set także dla Rosjan tym razem do 21 i zamiast cieszyć się z wygranej 3:0 trzeba było grać tie break. Tu początkowo też Skra miała przewagę prowadząc 8:4. Rosjanie odrobili jednak straty i po dramatycznej końcówce wygrali 21:19. Tym samym do półfinałów z tej grupy awansowały zespoły Fakieła i Cucine Lube Civitanova.
Dziś w Klubowych mistrzostwach siatkarzy zobaczymy inny polski zespół. Asseco Resovia Rzeszów zagra z irańskim Khatamem Ardakan. Po zwycięstwie z brazylijską Sadą Cruzeiro kibice liczą na kolejne zwycięstwo rzeszowian.

8 meczów piątej serii fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów z pewnością zadowoliło kibiców, były piękne gole, wyrównane spotkania i efektowne zwycięstwa. Polskich kibiców najbardziej interesowały spotkania z udziałem Polaków. Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał 1:0 Valencię, a Bayern Monachium wygrał 5:1 z Benfiką. Dwa gole bla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski.