Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 9 grudnia 2018.
Natalia Maliszewska
Natalia MaliszewskaFoto: PZŁS

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce na dystansie 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w kazachskich Ałmatach. Zwyciężyła Węgierka Petra Jaszapati przed Holenderką Larą van Ruijven. W finale zdyskwalifikowana została Rosjanka Sofia Proswirnowa, która w końcówce decydującego wyścigu spowodowała upadek Polki i Holenderki. Maliszewska pozostaje liderką pucharowej klasyfikacji. Następne pucharowe zawody odbędą się na początku lutego w Dreźnie. Wcześniej, bo 11 stycznia rozpoczną się mistrzostwa Europy w holenderskim Dordrechcie.

Reprezentacja Polski do lat 20 w hokeju na lodzie przegrała w Tychach z Włochami 1:3 w swoim drugim meczu młodzieżowych mistrzostw świata poziomu 1B. To pierwsza porażka Polaków w tym turnieju, wcześniej wygrali 4:2 z Ukrainą. Następne spotkanie we wtorek ze Słowenią.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Duże zainteresowanie kibiców Pucharem Świata w Arenie Lodowej.

Omielańczuk wygrywa przed czasem, Polska przegrała z Białorusią 2:3.

Prosto "Z SKS-u do AZS-u"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 16:05
W Warszawie obyły się finały zawodów "Z SKS-u do AZS-u". Rywalizowało w nich około 400 uczniów szkół średnich.