Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 15 grudnia 2018.
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Wikimedia Commons / Ailura, CC BY-SA 3.0

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Polak skoczył 134 i 136 metrów. Wygrał Niemiec Karl Geiger, który odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. Na trzecium stoponiu podium stanął Austriak Daniel Huber . Punkty zdobyli jeszcze trzej Polacy. Kamil Stoch był 9., Dawid Kubacki - 13. a Maciej Kot - 26.

Monika Hojnisz zajęła czwarte miejsce w biegu pościgowym na 10 kilometrów podczas biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. To był kolejny dobry start Polki, która poprawiła się o jedno miejsce w stosunku do biegu sprinterskiego. Wygrała Finka Kaisa Makarainen, która spudłowała trzy razy. Przed Polką były także: Słowaczka Paulina Fialkova i Włoszka Dorothea Wierer.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Stoch czwarty w kwalifikacjach przed kolejnym konkursem PŚ w skokach narciarskich.

W każdy poniedziałek w Warszawie odbywają się treningi sign spinningu. Polacy osiągają znakomite wyniki w tej nietypowej dyscyplinie sportu.

W londyńskim Alexandra Palace od czwartku trwają mistrzostwa świata w darcie organizacji PDC. Po raz drugi w karierze przed żywiołową londyńską publicznością zaprezentuje się Krzysztof Ratajski.