Młodzi rządzą w polskim snookerze

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 20:00
W półfinałach rozgrywanych w Warszawie mistrzostw Polski w snookerze zagrają Grzegorz Biernadski, Kacper Filipak, Paweł Rogoza i Daniel Holoyda. Najstarszy z nich, Biernadski, ma...25 lat. 
Snooker - zdjęcie ilustracyjne
Snooker - zdjęcie ilustracyjneFoto: Maciej Filipowicz

Niespodziewanie już na fazie grupowej udział w mistrzostwach Polski zakończył zeszłoroczny zwycięzca Mateusz Baranowski. W swojej grupie najlepiej spisał się natomiast Grzegorz Biernadski, który w trzech meczach nie stracił nawet jednego frejma. 

Sobotnie mecze fazy pucharowej wyłoniły czterech półfinalistów turnieju. Grzegorz Biernadski zagra z Kacprem Filipiakiem, a Paweł Rogoza z Danielem Holoydą. To pierwsze spotkanie można uznać za przedwczesny finał, ponieważ pod nieobecność Baranowskiego, to Biernadski i Filipiak byli najwyżej usytuowanymi w rankingu uczestnikami fazy pucharowej. 

Można też powiedzieć, że to młodzież rządzi w polskim snookerze. Najstarszy z półfinalistów ma 25 lat, najmłodszy - 19. I choć Kacper Filipiak nie zrobił do tej pory kariery tak spektakularnej, jaką mu wróżono, to młodość może być w przypadku tej dyscypliny potencjałem na przyszłość.

Półfinały i finał mistrzostw rozegrane zostaną w niedzielę. 

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Czytaj także

Hiszpanie lepsi o 6 bramek

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 23:00
Przegrana piłkarzy ręcznych w turnieju towarzyskim w Hiszpanii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piąte play-offy Janikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 09:00
W lidze futbolu amerykańskiego NFL rozpocznie się dziś faza play-off sezonu 2018. Wystąpi w niej jedyny Polak w rozgrywkach, Sebastian Janikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwalifikacje w Bischofshofen przełożone na niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 16:00
W Austrii sypie śnieg. Z powodu opadów sobotnie kwalifikacje do ostatniego konkursu TCS odwołano.
rozwiń zwiń