Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 20 stycznia 2019.
Logo Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym 2019
Logo Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym 2019Foto: JWSC2019

Monika Skinder zdobyła srebrny medal w sprincie techniką klasyczną podczas mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich. W fińskim Lahti lepsza od Polki była tylko Norweżka Kristine Stavaas Skistad. Medal 17-letniej Skinder to pierwsze tego typu osiągnięcie reprezentanta Polski od roku 2003, kiedy Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów w szwedzkim mieście Solleftea.

Austriak Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Norweg Robert Johansson, a trzeci był Japończyk Yukiya Sato. Najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki był dwunasty. 27. miejsce zajął Paweł Wąsek, dla którego były to pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze. Za tydzień konkursy w japońskim Sapporo.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Kacper Krawczyk i Wacław Karnacewicz wygrali kategorię group routine, czyli pokazów w parach, podczas 12. Mistrzostw Świata w Sign Spinningu. Zawody w tej nietypowej dyscyplinie odbyły się w Las Vegas.

Świątek i Kubot ograli Rosolską i Maktica w Australian Open.

Austriak Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W pierwszej "dziesiątce" zawodów nie znalazł się żaden reprezentant Polski.