ZAKSA i Jastrzębski w finale Pucharu Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 23:00
Sportowe podsumowanie dnia - 26 stycznia 2019.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Jastrzębskim Węglem w finale Pucharu Polski siatkarzy. Turniej finałowy odbywa się we Wrocławiu. W sobotnich półfinałach ZAKSA pokonała 3:1 (25:19, 25:20, 20:25, 25:17) Aluron Virtu Wartę Zawiercie, a Jastrzębski okazał się lepszy od Onico Warszawa 3:0 (25:22, 25:23, 25:14).

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. W pierwszej serii Polak skoczył 133 metry, a w drugiej pobił rekord skoczni wynikiem 148,5 metra. Trzykrotny mistrz olimpijski przegrał tylko z Austriakiem Stefanem Kraftem. Trzeci był Norweg Robert Johansson. Pozostali Polacy poza pierwsza dziesiątką - 11. miejsce zajął Piotr Żyła, 15. - Dawid Kubacki, a 27. - Stefan Hula. Do drugiej serii nie awansowali Jakub Wolny i Maciej Kot.

Naomi Osaka wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open. W finale Japonka pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 7:6, 5:7, 6:4. To jej pierwsze zwycięstwo w imprezie w Melbourne. Dzięki triumfowi, Osaka obejmie prowadzenie w rankingu WTA. Wcześniej taka sztuka nie udała się żadnemu japońskiemu singliście. Na 9.30 zaplanowano finał mężczyzn - Novak Djoković zagra z Rafaelem Nadalem

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Ewentualna wygrana z Washingtonem to kolejny etap w drodze na szczyt kategorii ciężkiej.

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w japońskim Sapporo. W drugiej serii zawodów szkoczył 148,5 metra, co jest nowym rekordem skoczni.