Polki blisko awansu do MŚ w unihokeju

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 21:30
W Gdańsku rrwa turniej eliminacyjny do grudniowych mistrzostw świata kobiet w unihokeju. Polki wygrały dwa pierwsze mecze: z Włoszkami (18:1) oraz z Estonkami (7:1).
Reprezentacja Polski
Reprezentacja PolskiFoto: IFF

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się w grudniu w Szwajcarii. Aby do nich awansować Polki muszą zająć pierwsze lub drugie miejsce w swojej grupie albo być jedną z dwóch najlepszych drużyn z miejsc trzecich.

W Gdańsku nasze reprezentantki rywalizują z Czeszkami, Estonkami, Włoszkami i Belgijkami. Turniej rozpoczęły od wysokiej wygranej z reprezentacją Włoch. "Biało-czerwone" dominowały w tym meczu od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów. W pierwszej tercji zdobyły trzy bramki, w drugiej - siedem, a w trzeciej - osiem. Włoszki do naszej siatki trafiły tylko raz i mecz zakończył się wynikiem 18:1.

Posłuchajcie, co powiedziała po spotkaniu Weronika Noga z reprezentacji Polski. Jej wypowiedź w załączonym pliku dźwiękowym.

W czwartek Polki grały z mocniejszym rywalem, a więc z reprezentacją Estonii. Nasze reprezentantki grały odpowiedzialnie przez cały mecz. Nie strzeliły tylu goli, co w spotkaniu z Włoszkami, ale znów wygrały bez najmniejszych problemów. Wynik końcowy to 7:1, a jedyna bramka dla Estonek padła po rzucie karnym w ostatniej tercji meczu.

Posłuchajcie pomeczowej wypowiedzi najlepszej polskiej zawodniczki spotkania Małgorzaty Kulczyckiej.

W piątek Polki mają dzień przerwy. W sobotę zmierzą się z Belgią.

***

Robert Grzędowski

Bieg, łyżwiarstwo i kolarstwo - to konkurencje Warszawskiego Triathlonu Zimowego, który odbył się już po raz 30.

Poranny Przegląd Sportowy - 30 stycznia 2019.

Popołudniowy Przegląd Sportowy - 30 stycznia 2019.