Pinturault mistrzem świata w superkombinacji

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 17:07
Popołudniowy przegląd sportowy - 11 lutego 2019.

W szwedzkim Aare trwają natomiast mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim.
Po zjeździe do superkombinacji prowadził Włoch Dominik Paris. W slalomie stracił jednak całą przewagę i zajął 9. miejsce. Mistrzem został Francuz Alexis Pinturault.

Monika Skinder zdobyła w Sarajewie brązowy medal Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w narciarskim biegu na 7,5 km techniką klasyczną. To pierwszy w historii medal wywalczony dla Polski w tej dyscyplinie na tego typu imprezie. Jak widać praca Justyny Kowalczyk w roli trenerki już przynosi efekty.
W Sarajewie o medale rywalizuje trzydziestu siedmiu Polaków, którzy nie ukończyli 18 lat. Zawody potrwają do 16 lutego.

Natalia Maliszewska powróciła do kraju. W niedzielę w Turynie zdobyła Puchar Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. To wielkie osiągniecie polskiej łyżwiarki i dziennikarze, którzy oczekiwali na lotnisku chcieli zobaczyć trofeum przyznane za zdobycie Pucharu Świata - tym razem trochę się rozczarowali...

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti.

W Karłowie w Górach Stołowych odbył się dziś 4. Monteria Fat Bike Race. Zwyciężył Maciej Stanowicz, który w imponujący sposób poradził sobie z trudnymi warunkami panującymi na trasie.

Poranny przegląd sportowy - 11 lutego 2019.