Dwa medale judoków w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 18:53
Bartłomiej Garbacik i Wiktor Mrówczyński zajęli drugie miejsca w European Judo Open - Warsaw 2019.
Bartłomiej Garbacik ze srebrem European Judo Open - Warsaw 2019
Bartłomiej Garbacik ze srebrem European Judo Open - Warsaw 2019Foto: Darek Matyja

Dwa miejsca na podium wywalczyli polscy judocy podczas międzynarodowego turnieju European judo Open, który dziś rozpoczął się w Warszawie.
W kategorii do 60 kg Bartłomiej Garbacik przegrał dopiero w finale z Azerem Orujem Valizadą, zdobywając srebrny medal.
W kategorii do 73 kilogramów Wiktor Mrówczyński także zdobył srebro, przegrywając w finale z Rosjaninem Olegiem Babgojewem.

Posłuchajcie co nasi judocy powiedzieli po finałowych walkach.

W niedzielę zostaną rozegrane cztery kategorie wagowe, w których także mamy swoich faworytów, m.in. Damiana Szwarnowieckiego (do 81 kg), Piotra Kuczerę (do 90 kg) czy Macieja Sarnackiego (powyżej 100 kg).

Michał Haratyk ze złotym medalem HME w pchnięciu kulą.

W rosyjskim Krasnojarsku rozpoczęła się 29. Zimowa Uniwersjada.

Polska drużyna w składzie: Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel i Kamil Stoch zajęła szóste miejsce w konkursie zespołów mieszanych podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.