Warakomska szósta w Krasnojarsku

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 16:50
W short trackcku bez medali ale po walce w 29. Zimowej Uniwersjadzie w Krasnojarsku.
  • Szymon Wilczyk - parę słów o short tracku
  • W short tracku walczyli... ale medali nie zdobyli. Warakomska 6. w Krasnojarsku
Szymon Wilczyk i Magda Warakomska
Szymon Wilczyk i Magda Warakomska Foto: Darek Matyja

Oczekiwania były spore ale na miejscu trzeba je było trochę zweryfikować... Rosjanie potraktowali 29. Zimową Uniwersjadę bardzo poważnie i wystawili naprawdę bardzo mocną i liczną drożynę. Efekt - do tej pory zdobyli aż 58 medali w tym 18 złotych.
Polacy z dwoma medalami snowboardzistów - złocie Oskara Kwiatkowskiego i  srebrze Michała Nowaczyka, zajmujemy ósme miejsce w klasyfikacji medalowej.
W środę nasi też dzielnie walczyli, ale na podium się nie wdrapali.
Mateusz Janik był szósty w biathlonie, a chorąży, a właściwie "chorąża" naszej reprezentacji Magdalena Warakomska finiszowała na drugim miejscu w finale B wyścigu na 100 metrów w short tracku, co dało także 6. miejsce.

Posłuchajcie co Magda powiedziała o swoim starcie oraz nieco dłuższej rozmowy z innym naszym reprezentantem w short tracku - Szymonem Wilczykiem. Pliki dźwiękowe
załączone obok.

Jutro kolejny dzień Uniwersjady i kolejne szanse medalowe naszych reprezentantów - oby je wykorzystali.

A która z drużyn wykorzysta dziś szansę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?
O tym przekonamy się dopiero późnym wieczorem.
Dziś w rewanżowych meczach 1/8 finału zmierzą się: FC Porto z Romą - w  pierwszym spotkaniu włoski klub wygrał 2:1.
W drugiej parze zagrają Paris Saint-Germain z Manchesterem United - w pierwszym meczu francuski klub wygrał 2:0. Dzisiejsze mecze Ligi Mistrzów o 21:00.

Oskar Kwiatkowski mistrzem, Michał Nowaczyk wicemistrzem w snowboardzie.

Turniej w Indian Welles tym razem nie dla Igi i Kamila.