Biathloniści przegrali podium Uniwersjady ostatnim strzelaniem

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 22:00
Sportowe podsumowanie dnia - 9 marca 2019.
Magdalena Piczura
Magdalena PiczuraFoto: Paweł Skraba

Mamy kolejny medal Mistrzostwach Europy do lat 23 w zapaach, które trwają w Nowym Sadzie. Dziś srebro wywalczył Patryk Ołenczyn, który w finale kategorii do 70 kg przegrał z Rosjaninem Razambekiem Żamałowem. Wcześniej złoto dla naszych barw zdobyła Natalia Strzałka.

Niewiele do podium zabrakło naszej biathlonowej sztafecie mieszanej podczas 29. Zimowej Uniwersjady w Krasnojarsku. Magdalena Piczura i Mateusz Janik długo prowadzili i stracili medalową szansę dopiero podczas ostatniego strzelania w postawie stojącej. Jutro w Krasnojarsku medale powalczą m.in. biathloniści, narciarze alpejscy i snowboardzistki. Polacy zajmują 13. miejsce w klasyfikacji medalowej Uniwersjady, z jednym medalem złotym i jednym srebrnym. Prowadzą Rosjanie, który zdobyli już 84 medale w tym 30 złotych.

Nasi skoczkowie zajęli czwarte miejsce w jednoseryjnym konkursie drużynowym na skoczni w Oslo-Holmenkollen. Ze względu na silny wiatr rywalizację zakończono już po pierwszej serii. Po trzech grupach skoczków nastroje w polskiej ekipie były bardzo dobre, gdyż Polacy prowadzili z przewagą 15 punktów nad Norwegami. W ostatniej serii Kamil Stoch skoczył jednak aż o 32 metry krócej od Roberta Johanssona i Polacy spadli w klasyfikacji aż na czwarte miejsce. Zwyciężyli Norwegowie, przed Japończykami i Austriakami.

Po dwóch dniach rywalizacji w cyklu Raw Air prowadzi Johansson, a najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki jest 5.. Kamil Stoch spadł z drugiego na 11. miejsce.
Jutro indywidualny konkurs skoków w Oslo z udziałem sześciu polskich skoczków.

Także Natalia Maliszewska nie ma dziś powodów do radości. Mistrzyni Europy na dystansie 500 metrów nie przywiezie medalu mistrzostw świata w Sofii. Polka zajęła dopiero trzecie miejsce w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 11. miejscu.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

17-latka ukończyła gigant. W sobotę startowała w slalomie specjalnym.

Polka odpadła w ćwierćfinale mistrzostw świata.

Stoch skoczył 32 metry bliżej od Jahanssona i z pierwszego miejsca po trzech skokach, Polacy spadli na.. czwarte.