Podwójna wygrana sióstr Maliszewskich

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 20:00
W Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim trwają mistrzostwa Polski w short tracku. Na dystansie 500 metrów najszybsza okazała się mistrzyni Europy i zwyciężczyni Pucharu Świata, Natalia Maliszewska. Tuż za jej plecami linię mety przekroczyła siostra, Patrycja Maliszewska.
Patrycja i Natalia Maliszewskie
Patrycja i Natalia MaliszewskieFoto: Robert Grzędowski

Pierwsze medale mistrzostw Polski w short traku 2019 rozdano w sobotę. W Arenie Lodowej odbyła się rywalizacja na dystansach 1500 i 500 metrów.

Niespodzianką zakończył się wyścig finałowy na 1500 metrów pań. Tuż przed metą faworyzowaną Magdalenę Warakomską wyprzedziła Gabriela Topolska, która sięgnęła po swój pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski seniorek. Brąz wywalczyła Patrycja Markiewicz.

Wśród mężczyzn na 1500 metrów najszybszy był broniący mistrzowskiego tytułu sprzed roku Szymon Wilczyk. Drugi był Mateusz Krzemiński, a trzeci - Mateusz Mikołajuk. Dystans 500 metrów również padł łupem Szymona Wilczyka. Tym razem podium uzupełnili Paweł Adamski i Łukasz Kuczyński.

Najwięcej emocji budził jednak finał rywalizacji kobiet na 500 metrów z udziałem zwyciężczyni Pucharu Świata i mistrzyni Europy Natalii Maliszewskiej. Faworytka nie zawiodła i wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. Drugie miejsce zajęła Patrycja Maliszewska, a trzecie - Nikola Mazur.

Posłuchajcie, co Natalia Maliszewska powiedziała po zakończeniu biegu finałowego. Jej wypowiedź w załączonym pliku dźwiękowym.

***

Polak przegrał z Federerem w ćwierćfinale na kortach w Indian Wells 4:6, 4:6.

Robert Kubica zajął ostatnie, dwudzieste, miejsce w kwalifikacjach przed pierwszym wyścigiem sezonu Formuły 1 w australijskim Melbourne.

Reprezentacja Polski poznała rywali w fazie grupowej tegorocznych mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" zmierzą się z Chinami, Wenezuelą i Wybrzeżem Kości Słoniowej.