Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 22:30
Sportowe Podsumowanie Dnia - 17 marca 2019.
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi Foto: Paweł Kurek/PolskieRadio24.pl

Zakończył się norweski Raw Air, najlepiej premiowany (za pierwsze miejsce nawet 60 tysięcy Euro) cykl w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Zwycięzcą został Japończyk Ryoyu Kobayashi, który dosłownie ostatnim skokiem na mamucie w Vikersund wydarł pierwsze miejsce Stefanowi Kraftowi. Japończyk ostatecznie wyprzedził Austriaka o zaledwie 2,9 punktu. Polacy spisali się najlepiej spośród wszystkich czterech konkursów cyklu. Jakub Wolny był dziś 4., Piotr Żyła 9., Dawid Kubacki 10., a Kamil Stoch 12. W przyszły weekend ostatnie trzy konkursy na mamucie w Planicy - dwa indywidualne i jeden drużynowy.

Fin Valtteri Bottas (Mercedes) wygrał pierwszy tegoroczny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Australii w Melbourne. Robert Kubica (Williams) zajął 17. miejsce ze stratą 3 okrążeń do zwycięzcy. Polak był ostatnim kierowcą z tych którzy dojechali do mety. Drugi był Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), a trzeci Holender Max Verstappen (Red Bull Racing).

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Olimpia Łochów zagra z Góralami Nowy Targ, a MUKS Zielonka z Szarotką Nowy Targ w półfinałach Salming Ekstraligi Unihokeja.

Grzebyk zdobył kolejny pas, Wrzosek obronił, Paczuski wygrał efektownie, Wujek Samo Zło wytrzymał rundę.

Pierwszy wyścig po powrocie do Formuły 1 nie przebiegł po myśli Roberta Kubicy. Polak dojechał do mety jako 17.