Orkan wygrał ze SKRĄ w derbach Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 19:15
Orkan Sochaczew wygrał ze w Warszawie ze SKRĄ 17:14 w meczu drugiej kolejki Ekstraligi rugby.
Rugby
RugbyFoto: Robert Grzędowski

Obie drużyny przystępowały do tego meczu po przegranych spotkaniach pierwszej kolejki rozgrywek. Dwa tygodnie temu SKRA przegrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 26:32, a Orkan uległ przed własną publicznością Budowlanym Lublin 20:22. Chęć przełamania było widać w sobotnim meczu w wykonaniu obu zespołów.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy dynamicznie atakowali i wykorzystywali błędy zawodników Orkana. Przewagę SKRA udokumentowała prowadzeniem na półmetku 14:0. W drugiej połowie obraz gry odwrócił się zupełnie - a tak naprawdę odwrócili go zdeterminowani rugbyści z Sochaczewa. Atakowali cierpliwie i zmuszali rywali do częstego prowokowania rzutów karnych.

Ostatnią akcję meczu Orkan rozpoczął z piłką w rękach przy stanie 14:10 dla SKRY. Po niezwykle długim i emocjonującym fragmencie gry goście zdobyli decydujące o zwycięstwie przyłożenie, które Michał Kępa podwyższył, gdy reszta drużyny rozpoczęła świętowanie.

Posłuchajcie, co po meczu powiedział właśnie Michał Kępa. Jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

***

Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym wylecą dziś do Hongkongu na turniej kwalifikacyjny do cyklu World Rugby Women's Sevens Series. Kilka godzin przed podróżą "Biało-czerwone"... biegały po boisku stołecznego AWF-u.

Mistrzostwa świata w kabaddi przełożono z kwietnia na lipiec tego roku.

Kamil Majchrzak pokonał Litwina Ricardasa Berankisa 7:6, 6:4 w półfinale turnieju ATP Challenger w Saint Brieuc. W niedzielę piotrkowianin zagra w swoim czwartym finale w karierze.