Polka pokonała w ćwierćfinale z Białorusinką Wierą Łapko.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 12 kwietnia 2019.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

Iga Światek awansowała do półfinału turnieju tenisowego w Lugano (pula nagród 250 tysięcy dolarów). Polka, klasyfikowana na 115. miejscu w rankingu WTA pokonała w trzech setach 4:6, 6:4, 6:1 Białorusinkę Wierę Łapko - 75. w rankingu. To pierwszy półfinał turnieju tej rangi w karierze niespełna 18-letniej Polki. Świątek po tym zwycięstwie powinna awansować w rankingu o kilkanaście miejsc i być już w okolicach setnej pozycji (w rankingu live jest 99.).

Polka przegrała pierwszego seta po wyrównanej walce 4:6 mając kilka niewykorzystanych szans na przełamanie rywalki. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Łapko 2:0, ale wtedy na korcie pojawił się trener Igi - Piotr Sierzputowski i gra Polki poprawiła się na tyle, że wygrała kolejno 4 gemy wychodząc na prowadzenie 4:2. Ostatecznie ta partia zakończyła się zwycięstwem 6:4.
W trzecim secie znów Iga dała się przełamać już w pierwszym gemie ale potem nie przegrała już ani jednego gema kończąc seta wygraną 6:1 i cały mecz po 124 minutach gry.
W walce o finał Świątek zagra z Czeszką Kristyną Pliskova, która w trzech setach pokonała Rosjankę Swietłaęą Kuzniecową.

Więcej informacji, m.in. o Formule 1, zapasach i piłce nożnej, w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Norberta Michalaka.

Poranny przegląd sportowy - 11 kwietnia 2019.

Utalentwana warszawianka wygrała z zawodniczka pierwszej "50" rankingu WTA.