Etiopczyk Bejiga zwycięzcą Orlen Warsaw Marathonu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 13:00
Etiopczyk Regasa Mindaye Bejiga wygrał Orlen Warsaw Marathon. Najszybszy z Polaków, Marcin Chabowski, zajął 4. miejsce.
Maraton Warszawski
Maraton WarszawskiFoto: Darek Matyja

Etiopczyk Bejiga dobiegł do mety pod Stadionem PGE Narodowym w czasie 2:09.42. Na ostatnich kilkuset metrach uciekł zeszłorocznemu zwycięzcy, Kenijczykowi Ezekielowi Kemboi Omullo. Marcin Chabowski osiągnął czas 2:13.42 i był najszybszym Polakiem, a więc zdobył tytuł mistrza Polski. Nie złamał jednak granicy 2:11.30, która wyznacza minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Srebrny medal wywalczył Mariusz Giżyński (2:13.25), a brązowy Adam Nowicki (2:13.28).

Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Sheila Jerotich z czasem 2:26.06. Najlepszą z Polek Aleksandra Lisowska została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Zawodniczka AZS UWM Olsztyn uzyskała czas 2:35.55.

W załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki wypowiedź Marcina Chabowskiego - rozczarowanego czasem, który osiągnął na pętli w stolicy.