Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 08:01
Poranny przegląd sportowy - 19 kwietnia 2019.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Pixabay/domena publiczna

Grała piłkarska Liga Europy. Do półfinałów awansowały zespoły Eintrachtu Frankfurt, Valencii oraz dwóch londyńskich klubów - Arsenalu i Chelsea. Kibice na brak bramek we wczorajszych meczach nie mogli narzekać, choć najskromniej było w Neapolu gdzie Napoli przegrało z Arsenalem 0:1. Od pierwszych minut w drużynie prowadzonej przez trenera Carlo Ancelotiego grali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. W innych meczach Chelsea wygrała ze Slavią Praga 4:3, Eintracht zwyciężył Benfikę Lizbona 2:0.

O finał Arsenal zagra z Valencią, a Chelsea z Eintrachtem.

A w polskiej pierwszej lidze walka o ekstraklasę. Kibice Rakowa Częstochowa nie mają na razie powodów do zadowolenia. Miało być zupełnie inaczej, miałby awans ,a jednak ich zespół będzie musiał jeszcze poczekać. Wczoraj zamiast wygrać z Bytowią i zapewnić sobie awans drużyna Rakowa zremisowała 2:2. Częstochowianie w ligowej tabeli aż o 17 punktów wyprzedzają trzecią Stal Mielec i czwartą Sandecję Nowy Sącz. Jeśli obie wspomniane ekipy nie wygrają swoich meczów w 29. kolejce, Raków powróci do ekstraklasy po dwudziestu jeden latach przerwy.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.