Piast wygrał grając przez 70 minut w dziesiątkę

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 08:11
Poranny przegląd sportowy - 24 kwietnia 2019.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: A_Lesik / Shutterstock, Inc.

W meczu 32. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Zagłębie Lubin 1:0 i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że drużyna Piasta przez ok. 70 minut grała w dziesiątkę. Już w 22. minucie czerwoną kartkę zobaczył hiszpański napastnik Jorge Felix. Wcześniej piłkarze trenera Waldemara Fornalika zdobyli bramkę i to jednobramkowe prowadzenie utrzymali do końca spotkania. W drugim spotkaniu grupy mistrzowskiej Cracovia przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1. Jedyną bramkę meczu, po rzucie karnym, zdobył Jesus Imaz.

Dziś kolejne mecze grupy mistrzowskiej. Legia Warszawa na wyjeździe zagra z Lechem Poznań, a Pogoń Szczecin z Lechią Gdańsk.

W pierwszym meczu o złoto koszykarki CCC Polkowice wygrały z Eneą Gorzów Wielkopolski 90:70. Następny mecz w dziś w Polkowicach.

Rozpoczęła się także walka o złote medale mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. W finale graja dwa łódzkie kluby. W pierwszym meczu ŁKS wygrał z Grotem Budowlanymi 3:2. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.