Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 22:15
Sportowe Podsumowanie Dnia - 12 maja 2019.
Lekkoatletyka
LekkoatletykaFoto: Darek Matyja

Znakomite wieści z japońskiej Yokohamy, gdzie odbyły się nieoficjalne lekkoatletyczne mistrzostwa świata sztafet - World Relays. Złoty medal zdobyły tam reprezentantki Polski w biegu rozstawnym 4x400 metrów. "Biało-czerwone" pobiegły w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic. Za plecami Polek do mety dobiegły nawet faworyzowane Amerykanki.

Piłkarze ręczni PGE Vive Kielce sięgnęli po raz jedenasty z rzędu po Puchar Polski. W emocjonującym finale pokonali dziś Orlen Wisłę Płock 26:25. Szczypiorniści Vive mają w tym sezonie szansę na potrójną koronę. W najbliższych tygodniach zagrają w półfinałach polskiej ligi i Ligi Mistrzów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowani Dnia.

***

Robert Grzędowski

Sportowe Podsumowanie Dnia - 11 maja 2019.

PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock zmierzyły się dziś w finale Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. Po dramatycznym meczu wygrało Vive 26:25.

Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii. Robert Kubica po raz kolejny dojechal do mety na ostatnim miejscu.