Finały AMP w koszykówce, lekkoatletyce i karate.
  • AMP w koszykówce w Wiadomościach Czwórki
  • Pokonał Czykiera - Michał Sierocki w Wiadomościach Czwórki
AMP w lekkoatletyce w Łodzi
AMP w lekkoatletyce w Łodzi Foto: Paweł Skraba

To jest "szalony weekend" w sporcie akademickim. W Łodzi trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, w Warszawie w koszykówce, a we Wrocławiu o medale walczą karatecy.

W lekkoatletycznych mistrzostwach Polski biorą udział reprezentanci aż 84 uczelni - w sumie zgłosiło się ich ponad 1200. W pierwszych finałach sprinterskich biegów płotkarskich nie brakowało niespodzianek. Na 100 metrów przez płotki zwyciężyła Katarzyna Flis, która wyprzedziła Zuzannę Hulisz. Na 110 metrów przez płotki wygrał Michał Sierocki, który nieoczekiwanie wyprzedził 5-krotnego mistrza Polski - powoli rozpoczynającego sezon - Damiana Czykiera. Przy okazji ustanowił rekord życiowy 13,65 s.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce w piątek rozgrywano mecze grupowe. Turniej dobrze rozpoczęli m.in.
studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, którzy aż 77:38 pokonali Uniwersytet Warszawski.

Akademickie mistrzostwa Polski w koszykówce, lekkoatletyce i karate potrwają do niedzieli.

***

MŚ U-20: Szalona radość Ukraińców!

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 08:30
Rozmowy, komentarze, opinie, relacje z meczów oraz skróty naszych spotkań - czyli FIFA U-20 World Cup.

Od piątku do niedzieli na stadionie AZS Łódź... akademickie mistrzostwa Polski w lekkoatletyce - będzie się działo.

Polski drwal powalczył w zawodach w Szwecji z najlepszymi zawodnikami świata w cięciu i rąbaniu drewna.