Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 07:00
Boks jest pełen niespodzianek - Ruiz zdetronizował mistrza.
Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr
Anthony Joshua i Andy Ruiz JrFoto: print screenTwitter/@anthonyfjoshua

Andy Ruiz Jr pokonał przed czasem Anthony'ego Joshuę i został mistrzem świata kategorii ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO. Przed walka, która odbyła się w Nowym Jorku mało kto stawiał na Ruiza, a jednak boks to sport, w którym wszystko jest możliwe. W III rundzie Joshua trafił i  Ruiz padł po raz pierwszy w karierze na deski. Ale szybko się podniósł i nieoczekiwanie świetnie skontrował atakującego Joshuę i to teraz dotychczasowy mistrz był na deskach. Ruiz nie przerwał ataku po liczeniu rywala i Joshua po raz padł na deski, uratował go dopiero gong.
Na rozstrzygnięcie trzeba było jednak poczekać aż do VII rundy. Po serii ciosów sierpowych Ruiza, Joshua znów był liczony, wstał po czym znów zainkasował potwornie silny prawy sierpowy - i to już był koniec tej walki, gdyż sędzia zadecydował o przerwaniu pojedynku.

***

W niedzielę w Legia Fight Clubie odbyła się 42. Warszawska Granda na Pięści. W sobotę w ramach "Dnia Dziecka z Boksem" w ringu prezentowali się młodzi zawodnicy.

Sportowe Podsumowanie Dnia - 1 czerwca 2019.

Angielski Liverpool wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów. W sobotnim finale pokonał w Madrycie inny zespół z Anglii - Tottenham Hotspur - 2:0.