Politechnika Opolska wygrała AMP w piłce nożnej

Udany turniej finałowy AMP w piłce nożnej w Lesznie.
  • Politechnika Opolska wygrała AMP w piłce nożnej
Politechnika Opolska mistrzem AMP w piłce nożnej - Leszno 2019
Politechnika Opolska mistrzem AMP w piłce nożnej - Leszno 2019Foto: AZS

Studenci Politechniki Opolskiej udowodnili, że są najlepsi w kraju. Po raz kolejny wywalczyli akademickie mistrzostwo Polski. W finale wygrali 3:0 z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Posłuchajcie co po turnieju powiedzieli; trener Politechniki - Tomasz Wróbel oraz zawodnik akademickich mistrzów kraju - Jakub Czajkowski.

Finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski zorganizowano w Lesznie, a brązowe medale zdobyli studenci Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w  Częstochowie wygrywając 5:0 z drużyną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Lesznie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Czajkowski z Politechniki Opolskiej. Najlepszym bramkarzem - Karola Frączaka z AWF Wrocław, a królem strzelców turnieju finałowego został Karol Wojtyra z UHP Częstochowa.

***

Rekordowe, trzydniowe Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi - były dobre wyniki i świetna frekwencja.

Akademicka mistrzyni Polski w biegu na 100 metrów przez płotki w radiowej Czwórce.

Akademickie Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu i skokach przez przszkody zdominowane przez... kobiety.