Wielkie emocje! Polska wygrała z Włochami

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 08:01
Polscy siatkarze wygrali z Włochami 3:2 (25:23, 22:25, 25:23, 21:25, 25:23) w meczu Ligi Narodów siatkarzy. Turniej w Mediolanie zakończyli z trzema wygranymi i zachowali szanse na awans do finałowego turnieju Final Six.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Spotkanie Polski z Włochami miało dramatyczny przebieg. Drużyny wygrywały sety na zmianę, a kulminacja nastąpiła w tie-breaku. Decydującego seta rozgrywano na przewagi aż do zdobycia 25. punktu przez "Biało-czerwonych".

Zwycięstwo oznacza, że na trzy mecze przed końcem fazy zasadniczej Polacy wciąż mają szansę na awans do turnieju finałowego Final Six. W ostatnim turnieju grupowym "Biało-czerwoni" zagrają w Lipsku z Niemcami, Portugalią i Japonią.

Więcej informacji w dźwiekowej wersji Przeglądu.

***

Reprezentacja Polski w rugby straciła szansę na olimpijski awans. Ważny turniej Sevens Grand Prix Series w Moskwie ukończyła na 11. pozycji, a tylko dziewięc zespołów wchodzi do olimpijskiego turnieju barażowego.

Reprezentanci Polski awansowali do ćwierćfinału turnieju koszykówki 3x3 podczas Igrzysk Europejskich. W grupie A zawodów w Mińsku zajęli drugie miejsce.

MŚ 3x3: Polska z brązem!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 22:05
Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 wygrała z reprezentacją Serbii 18:15 w meczu o brąz mistrzostw świata.