Igrzyska Europejskie kończymy z 14 medalami

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 18:05
Reprezentacja Polski wywalczyła 14 medali podczas kończących się Igrzysk Europejskich w Mińsku.
  • Podsumowanie medalowych zdobyczy w Wiadomościach Czwórki
II Igrzyska Europejskie - Mińsk 2019
II Igrzyska Europejskie - Mińsk 2019Foto: materiały prasowe

Ostatniego dnia rywalizacji dwa medale - brązowe - dorzucili do dorobku naszej kadry zapaśnik Arkadiusz Kułynycz i kolarz torowy Daniel Staniszewski. Kułynycz przeszedł przez repasaże kategorii -87 kg w stylu klasycznym, a Staniszewski był trzeci w omnum, czyli kolarskim wieloboju.

Wśród 14 medali wywalczonych w Mińsku przez Polaków są cztery złote krążki - pięściarki Karoliny Koszewskiej, kajakarza Tomasza Kaczora oraz pary Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski, która wygrała skoki synchroniczne na trampolinie.

***

Po mistrzostwach świata udane kwalifikacje do mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski w rugby kobiet zajęła siódme miejsce w pierwszym tegorocznym turnieju mistrzostw Europy.

Arkadiusz Kułynycz wywalczył brązowy medal Igrzysk Europejskich w Mińsku. Polak udanie przeszedł przez repasaże kategorii -87 kg.