Wielki mecz! Djoković mistrzem Wimbledonu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 20:00
Serb Novak Djoković wygrał wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach Wimbledonu. W pełnym drmaturgii finale pokonał Szwajcara Rogera Federera.
Novak Djoković na Wimbledonie
Novak Djoković na WimbledonieFoto: Wikipedia/Carine06

To był mecz, który zostanie zapamiętany na lata. Zwroty akcji, zmiany prowadzenia i historyczny, pierwszy tie-break w piątym secie - wszystko to fanom tenisa zaprezentowali jedni z najlepszych zawodników w historii. Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Novak Djoković, który wygrał w pięciu setach 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-3).

Serb wywalczył swój piąty tytuł na kortach Wimbledonu.

Niedzielny finał był głównym tematem Sportowego Podsumowania Dnia na antenie Czwórki - posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

***

Reprezentacja Polski w rugby siedmioosobowym kobiet grała w rosyjskim Kazaniu o awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Polki przegrały z Hiszpanią w ćwierćfinale turnieju kwalifikacyjnego.

Sportowe Podsumowanie Dnia - 13 lipca 2019.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn przegrała z Rosją w półfinale Ligi Narodów. W niedzielę "Biało-czerwoni" zagrają z Brazylią o brązowe medale.