Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 17:01
W Meksyku trwają MŚ U20 siatkarek, a w Bahrajnie jutro zaczynają się MŚ siatkarzy U21.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Darek Matyja

W ostatnich dniach siatkarki i siatkarze sprawili dużo radości polskim kibicom. Najpierw nasza kobieca reprezentacja dość nieoczekiwanie zakwalifikowała się do turnieju Final Six Ligi Narodów i tam dzielnie walczyła, potem nasi siatkarze zdobyli srebro na Uniwersjadzie w Mińsku, no i w końcu pierwsza reprezentacja męska zajęła trzecie miejsce w finałowym turnieju Ligi Narodów w Chicago.
Ale to nie koniec siatkarskich emocji. W Meksyku trwają mistrzostwa świata siatkarek do lat 20. Nasze młode zawodniczki wygrały swoją grupę pokonując
po 3:0 Egipt i Peru oraz przegrywając 2:3 z Chinami. W pierwszym meczu grupy ćwierćfinałowej Polki niestety przegrały z Turczynkami 1:3. Dziś w nocy czasu polskiego zagrają jeszcze z Amerykankami, a jutro z Japonkami, które w czterech dotychczasowych meczach na mistrzostwach nie straciły jeszcze seta.
Aby myśleć o awansie do strefy medalowej oba te spotkania trzeba wygrać.
Jutro rywalizację w mistrzostwach świata do lat 21 rozpoczną natomiast nasi siatkarze. Na początek mecz z Brazylią - potem z Włochami i Kanadą - grupa mocna ale i my jesteśmy silnym zespołem twierdzi kapitan naszej reprezentacji - Bartosz Firszt.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Bez medalu powrócą z Izraela mistrzostw Europy nasi koszykarze do lat 20. Polacy przegrali dziś 75:89 w w 1/8 finału  z Chorwatami i pozostała im walka o 9-te miejsce...

Na medale liczymy natomiast podczas mistrzostw świata w szermierce które trwają w Budapeszcie. Dziś trzeci dzień kwalifikacji, o awans do czołowej "64" walczyły szablistki i floreciści. Z naszych ten awans wywalczyli: Michał Siess i Andrzej Rządkowski oraz Małgorzata Kozaczuk i Sylwia Matuszak... Jest jeszcze jedna Polka z tym że już w barwach amerykańskich Aleksandra Shelton, znana kibicom pod panieńskim nazwiskiem Socha.
Jutro pierwszy indywidualny  turniej finałowy i zobaczymy w nim cztery nasze szpadzistki: Ewę Trzebińską, Aleksandrę Zamachowską, Barbara Rutz oraz Renatę Knapik-Miazgę.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Z Neapolu Kamila Pytka przywiozła swój trzeci uniwersjadowy medal.

Popołudniowy Przegląd Sportowy - 16 lipca 2019.

Piłkarski mistrz Polski dziś może wyeliminować z walki o Ligę Mistrzów białoruski BATE Borysów.