Wielkie zwycięstwo Magdy Linette!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 22:40
Magda Linette wygrała turniej WTA w Nowym Jorku. To największy w sukces w karierze polskiej tenisistki.
Magda Linette
Magda Linette Foto: Wikipedia/Robbie Mendelson

Samo dotarcie do finału turnieju w Nowym Jorku było znakomitm wynikiem dla tenisistki z Poznania. W meczu o tytuł z Włoszką Camilą Giorgi Polka pokazała jednak wolę walki i znakomite umiejętności.

Pierwszego seta finału po zaciętej rywalizacji wygrała Włoszka 7:5. W drugiej partii, również 7:5, lepsza była Polka, a decydujący trzeci set był pełen zwrotów akcji i emocjonujących fragmentów. Magda Linette została przełamana już na początku tej partii, później długo walczyła o odzyskanie przełamania, a w końcu wyszła na prowadzenie 5:4 i zakończyła mecz przy pierwszej możliwej okazji.

Zwycięstwo w Nowym Jorku to najlepszy wynik w karierze Magdy i pokaz świetnej formy przed startującym w poniedziałek wielkoszlemowym US Open.