Zimny prysznic dla "Biało-czerwonych"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 15:40
Reprezentacja Polski w koszykówce przegrała z Argentyną 65:91 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" i tak wystąpią we wtorkowym ćwierćfinale.
Polska-Argentyna
Polska-ArgentynaFoto: Andrzej Romański/KoszKadra

Polacy awans do ćwierćfinału turnieju mieli zapewniony już po piątkowych meczach drugiej fazy grupowej. Wygrali wtedy z Rosją i wiedzieli, że są w najlepszej ósemce mistrzostw. Ostatni mecz grupowy z Argentyną decydował jednak o rozstawieniu przed fazą pucharową.

Faworyzowani Argentyńczycy zgotowali "Biało-czerwonym" bardzo zimny prysznic. Niemrawa gra Polaków, którzy notowali dużo strat tylko ułatwiła zadanie zespołowi z Ameryki Południowej. Argentyna wygrała wysoko każdą z pierwszych trzech kwart i po 30 minutach gry była już pewna sukcesu, bo prowadziła aż 70:41. Ostatecznie mecz skończył się przy stanie 91:65.

Polacy przeniosą się teraz z Foshan do Szanghaju, gdzie we wtorek zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata.

***

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała 1:3 z Turcją w półfinale mistrzostw Europy. W niedzielę Polki zagrają z Włoszkami o trzecie miejsce w turnieju.

To było święto ulicznej koszykówki w Warszawie. W Parku Olszyna odbyły się finały Warsaw Courtz Tournament 2k19 połączone z turniejem Król Betonu 1v1.

Niedzielny mecz Ogniwa Sopot z Master Pharm Rugby Łódź to hitowe starcie drugiej kolejki ekstraligi rugby. Będzie to pojedynek finalistów poprzedniego sezonu - wtedy lepsi okazali się rugbyści z Sopotu.