Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:00
Wciąż bez medalu, ale z trzema kwalifikacjami olimpijskimi w Kazachstanie.
Jowita Wrzesień  (z lewej)
Jowita Wrzesień (z lewej)Foto: PZZ

Jowita Wrzesień zajęła piąte miejsce w kategorii do 57 kg w zapaśniczych mistrzostwach świata w Kazachstanie. W walce o brąz Polka przegrała z Białorusinką Iryną Kuraczkiną 0:4.
Wcześniej Jowita Wrzesień pokonała w kwalifikacjach z Sarę Joannę Lindborg (Szwecja) 4:2, w 1/8 finału Ariannę Carieri (Włochy) 2:1, a ćwierćfinale Giullię Rodriques Penalber de Oliveira (Brazylia) - na łopatki. W półfinale uległa późniejszej wicemistrzyni świata Chince Niongning Rong 1:6.

Posłuchajcie co powiedziała radiowej Czwórce po zakończeniu swoich walk w Kazachstanie.

Także piąte miejsca i olimpijskie kwalifikacje wywalczyli wcześniej Roksana Zasina w wadze kategorii do 53 kg oraz Tadeusz Michalik w kategorii do 97 kg w stylu klasycznym.

***

Poranny przegląd sportowy - 19 września 2019.

Popołudniowy przegląd sportowy - 19 września 2019.

Malownicza trasa Maratonu Rowerowego Lang Team, który w sobotę odbędzie się w Bieszczadach.