Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 07:00
Pierwszy medal polskich lekkoatletów w Katarze.
Joanna Fiodorow
Joanna FiodorowFoto: PZLA

Joanna Fiodorow zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dosze. Polka zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem, już w pierwszej próbie pobiła rekord życiowy wynikiem 76,35 m. Zwyciężyła  Amerykanka DeAnna Price - 77,54 m.
Fiodorow jeszcze nigdy nie stała na podium mistrzostw świata, zdobywała natomiast  brązowe medale mistrzostw Europy (2014, 2018).

Dobrze spisała się też sztafeta mieszana 4x400 m w składzie Wiktor Suwara, Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik i Rafał Omelko. Polacy pewnie wygrali swoją serię i awansowali do finału.
Do półfinałów, mimo przeciętnych biegów awansowali Adam Kszczot na 800 metrów i Ewa Swoboda na 100 metrów.
W finale chodu na 50 km Rafał Augustyn zajął 13. miejsce, Artur Brzozowski był 22., a Rafał Sikora 28.

Także Piotr Lisek awansował do finału skoku o tyczce. Pozostali nasi tyczkarze - Paweł Wojciechowski i Robert Sobera nie zdołali awansować do finału. Także trzech naszych dyskoboli: Piotr Małachowski, Robert Urbanek i Bartłomiej Stój zakończyło udział w mistrzostwach na kwalifikacjach.

W półfinałach dopadli Patryk Dobek na 400 m ppł oraz  Anna Sabat w biegu na 800 metrów.