Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 4 października 2019.
Marcin Lewandowski
Marcin LewandowskiFoto: shutterstock.com/Maxisport

Marcin Lewandowski wystartuje w piątek w półfinale biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w katarskiej Dosze. Polak uzyskał 20. czas czwartkowych kwalifikacji (3 minuty, 37,75 sekundy), a w swoim biegu finiszował piąty - lecz z rywalami przegrał o włos. Najszybszy w kwalifikacjach był Ayanleh Souleiman z Dżibuti (3:36,16).

Z ostatniej chwili:
Lewandowski wygrał drugą serię półfinałową z czasem 3.36,50.

Finał w niedzielę.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do finału gry podwójnej tenisowego turnieju ATP na twardych kortach w Pekinie. Polak i Brazylijczyk wygrali z Rosjanami Karenem Chaczanowem i Andriejem Rublowem 7:5, 7:5. Rywalami Kubota i Melo w finale będą zwycięzcy sobotniego półfinału, w którym Brytyjczycy Jamie Murray i Neal Skupski zagrają z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Słowakiem Filipem Poláškiem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Wojciech Nowicki na czwartym miejscu, ale... z brązowym medalem, po proteście polskiej ekipy.

Święty-Ersetic i Baumgart-Witan na punktowanych miejscach w biegu na 400 metrów.

Pierwsza przegrana polskich siatkarzy w Pucharze Świata w Japonii.