Poranny przegląd sportowy - 14 października 2019.
  • Siatkarze wygrali z Kanadą, piłkarze z Macedonią
Selekcjoner polskich siatkarzy Vital Heynen
Selekcjoner polskich siatkarzy Vital HeynenFoto: print screen/volleyball.world

W Japonii trwa Puchar Świata w siatkówce. Polscy siatkarze pokonali dziś rano Kanadę 3:0...  choć wcale tak łatwo nie było. Pierwszego seta nasz zespół wygrał 25:23, drugiego 26:24, a trzecia partia zkończyła się wynikiem 25:20. Z dziesięciu meczów w Japonii Polacy wygrali 8, przegrywając dwa spotkania ze Stanami Zjednoczonymi 1:3 oraz wczoraj z Brazylią 2:3.
Jutro o 5:30 rano ostatni mecz w Pucharze Świata - naszym rywalem będzie Iran.

Piłkarska reprezentacji Polski zapewniła sobie awans do mistrzostw Europy w 2020 roku. Wczoraj Polacy wygrali na stadionie PGE Narodowy w Warszawie 2:0 z drużyną Macedonii Północnej. Gole dla naszego zespołu strzelali Przemysław Frankowski oraz Arkadiusz Milik, a więc zawodnicy, którzy weszli na boisko dopiero w drugiej połowie.
Długa i mocna ławka to siła naszej drużyny przyznał selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek, czyli jest podobnie jak w naszej siatkarskiej reprezentacji, gdzie najwiekszym problemem trenera Vitala Heynena jest wybór tych, którzy pojadą na igrzyska do Tokio.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała z reprezentacją Brazylii 2:3 w meczu dziewiątej kolejki Pucharu Świata.

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z reprezentacją Macedonii Południowej 2:0 i zapewniła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Sportowe Podsumowanie Dnia - 13 października 2019.